V torek, 5. 12. 2023, je v telovadnici GCC-ja potekalo področno košarkarsko tekmovanje za dijake. Žreb je določil, da se v letošnjem šolskem letu že v uvodu srečata dve celjski gimnaziji. Žal moramo pritrditi, da so tekmo proti Gimnaziji Celje – Center naši fantje izgubili že v uvodnih minutah, kjer so si z nekaj nespametnimi potezami pridelali velik zaostanek (15 : 3), ki ga do konca prvega polčasa niso več zmogli nadoknaditi (32 : 15). Vendar se fantje, kot že tolikokrat do sedaj, niso predali in so se šest minut pred koncem tekme vrnili v igro (42 : 36). Po nekaj spornih sodniških odločitvah in poškodbah so na koncu popustili in tekmo izgubili z rezultatom 61 : 43. Več sreče in moči so imeli na drugi tekmi, kjer so se pomerili s Srednjo tehniško in poklicno šolo Trbovlje ter jo premagali z rezultatom 37 : 22. Zaradi nesrečnega poraza na prvi tekmi se niso uvrstili v naslednjo fazo tekmovanja. Fantom čestitamo za borbeno in pošteno igro.

Gimnazijo Lava so zastopali: Nikola Crnković, Vanja Vlaović, Andraž Stenšak, Miha Marolt, Nace Basle, Nejc Tevžič, Tine Stergar, Nik Savić, Martin Zdolšek, Matija Leskošek in Filip Beković.