Prvi aprilski vikend je na Gimnaziji Celje – Center po dolgem času v živo potekalo državno prvenstvo v debati. Ekipa Kajuh Deodamnatus, v kateri je sodeloval tudi Lan Gradišek iz 3. e, je zasedla izjemno 2. mesto. V finalu je zgubila proti ekipi Bežigrad Yellow. Turnir je sestavljalo 7 rund, 5 skupnih vsem ekipam, polfinale in finale.

Med 11. in 16. marcem 2022 je potekal online debatni turnir International Debate Tournament Ljutomer. Ljutomer velja za enega največjih turnirjev na svetu, udeležilo se ga je preko 160 ekip s celega sveta. Ekipa Insania, v kateri je sodeloval Lan Gradišek, se je uvrstila na 29. mesto in bila 3. med slovenskimi ekipami. Posamično je Lan zasedel 9. mesto med zastopniki slovenskih šol.

Ostali dijaki v obeh ekipah so dijaki I. gimnazije v Celju. Mentorici sta študentki Nika Gradišek in Metka Vodušek.