V začetku aprila je petnajst španskih dijakov obiskalo našo šolo. Teden so začeli z ogledom Šolskega centra Celje, udeležbo pri pouku in različnih delavnicah. V okviru delavnice o trajnostnem razvoju so dijaki spoznavali slovenske zgradbe, ki so skozi zgodovino spremenile svoj namen uporabe, nato pa so se v skupinah osredotočili na prenovo ene izmed starejših, propadajočih zgradb v Celju – graščine Prešnik. Vsaka skupina je razvila svojo idejo o tem, kako bi jo lahko preoblikovali: od wellness centra s čudovitim parkom, moderne knjižnice, kazinoja, do hotela. Kot se za mlade spodobi, so bile ideje izvirne, ustvarjalne in s poudarkom na trajnostnem razvoju.

V sklopu kulturnega programa so obiskali Postojnsko jamo in Bled, kjer so spoznavali naravne bisere Slovenije. Po Celju jih je vodil učitelj zgodovine Klemen Turnšek, ki jim je predstavil bogato lokalno dediščino. Obiskali so tudi Tehnopark, Pokrajinski muzej ter se udeležili plesne delavnice A Rhythmic Journey Through Tradition, v kateri jih je naša profesorica športne vzgoje Sava Malenšek popeljala v svet slovenskih glasbenih in plesnih tradicij.

Ker smo želeli španskim dijakom približati še naravoslovni utrip šole, smo v program vključili tudi delavnice z zanimivimi eksperimenti iz kemije, fizike in biologije, ki so jih pripravili učitelji naravoslovnih predmetov: Iztok Grilc, Marija Kresnik in Andreja Debelak Arzenšek.

Skozi oba tedna mobilnosti so dijaki krepili svoje medkulturne kompetence, izboljševali jezikovne spretnosti, gradili nova prijateljstva in predvsem razmišljali o tem, kako lahko kot mladi prispevajo k bolj trajnostni in odgovorni družbi.

Naši šoli sodelujeta že od leta 2018, pri čemer smo skupaj izvedli številne uspešne projekte v okviru Erasmus+. Letošnji projekt dokazuje, da je naše partnerstvo z leti preraslo v močno povezavo, ki temelji na skupnih vrednotah: odprtosti, trajnosti, spoštovanju različnosti in želji po ustvarjanju boljšega jutri.

Skip to content