Nana Novak iz 4. b je v ponedeljek, 3. februarja, v Cankarjevem domu za svoje dramsko besedilo prejela 2. nagrado na literarnem natečaju Srebrenica in neslišane zgodbe prihodnosti, ki ga je za mlade avtorje razpisala Islamska skupnost v Republiki Sloveniji. 

Foto: Cankarjev dom

Prispevke dijakov in študentov je ocenjevala komisija, ki so jo sestavljali Muanis Sinanović, pesnik, pisatelj in kritik, Vojko Rogelj, predstavnik Zavoda za šolstvo Republike Slovenije, in Amra Halilović, predstavnica organizatorjev. Literarni natečaj je stalnica spominskega programa 8372 živih spominov in kaže na to, kako mladi razumejo in doživljajo dogodke, povezane z vojno v Bosni in genocidom v Srebrenici

Foto: Cankarjev dom

Na sklepnem dogodku v Cankarjevem domu je poleg razglasitve in podelitve nagrad potekal tudi pogovor z nagrajenimi avtoricami. Nanino besedilo je objavljeno na spletni strani organizatorja, vabimo vas, da si ga preberete, nagrajenki pa iskreno čestitamo.

Od slogana nikoli več ni ostalo nič več, zato potrebujemo literaturo, ki ne opazuje, ampak priča – Islamska skupnost v Republiki Sloveniji

Foto: Cankarjev dom
Skip to content